Baby nest/ Kokon otulacz dla niemowlaka

Kolejny wpis z serii Wyprawka dla niemowlaka 🙂 Dzisiaj chwalę się kokonem lub jak kto woli baby nest dla dzidziusia. Wygląda uroczo i może sprawić, że dziecko czuje się bezpieczniej. Może na przykład posłużyć jako miejsce do leżakowania podczas gdy mama chce zająć się czymś w domu. Oczywiście nieważne w czym dziecko śpi czy leży, trzeba mieć je na oku i doglądać czy nic się nie dzieje. Nie jestem ekspertem ani od dzieci ani od bezpieczeństwa przeznaczonych dla nich produktów. Czytam za to sporo opinii i artykułów. Wiem, że należy do wszystkiego podchodzić z dystansem i kierowac się rozsądkiem a w przypadku mam również instynktem. Moim zadaniem było „jedynie” uszycie tego cudeńka z materiałów, które wybrałyśmy wspólnie z Przyjaciółką i jak na pierwszy raz myślę, że poszło mi całkiem nieźle…

Ponieważ proces powstawania miał wiele drobnych etapów i jest raczej dla osób cierpliwych oraz wiedzących co nieco na temat szycia nie będę ich opisywała szczegółowo. Podpowiem tylko co i w jakiej kolejności najlepiej (według mnie) zrobić.

Uszyte przeze mnie gniazdko jest w środku nieco szersze niż większość dostępnych na rynku a to dlatego, że uznałyśmy taką opcję za bezpieczniejszą gdyby dziecko na przykład przekręciło główkę na bok. Chciałam mieć pewność, że nie zatka sobie noska czy ust dotykając do „bocznej ścianki”. W zasadzie jeżeli wybierze się dwa różne materiały na spód i wierzch kokonu to automatycznie stanie się on dwustronny i taki właśnie zrobilam.

Aby uszyć gniazdko/ kokon dla niemowlaka potrzeba:

  • papier do zrobienia formy (można też od razu rysować na materiale ale w razie pomyłek/ korekt proponmuję jednak zrobić formę)

  • 2 kawałki tkaniny każdy o wymiarach 70x100cm (u mnie 2x bawełna 100%). Pamiętajcie, że bawełna się kurczy więc potrzebny będzie większy kawałek, następnie należy ją zdekatyzować a dopiero wyciąć potrzebną ilość.

  • 3m lamówki

  • ok. 4m sznurka bawełnianego

  • ok. 1kg kulki silikonowej

  • kawałek owaty/gąbki tapicerskiej o wymiarach ok. 40x70cm

Krok 1: Zrobić formę, wymiary mojego gniazdka z zapasem na szwy to:

20170922_084905

Krok 2: Odrysować formę na obu kawałkach bawełny i zaznaczyć wszystkie linie przeszycia itd. Wyciąć.

20170719_145249

Krok 3: Zszyć materiały prawą stroną do prawej zostawiając niezszyte miejsce na dole (wewnętrzną dolną część 40cm i kawałek wystających „ramion” od wewnątrz). Wywinąć na prawą stronę.

Krok 4: Przypiąć i przyszyć lamówkę na złączeniu materiałów pamiętając, żeby najpierw zawinąć i przeszyć do środka jej końce.

Krok 5: Przeszyć materiał po prawej stronie przez 2 warstwy po linii oddzielającej spód i boki gniazdka.

Krok 6: Włożyć owatę/ gąbkę tapicerską w spód i najlepiej przestębnować/ przepikować w kilku miejscach.

Krok 7: Dość sztywno wypełnić boki gniazdka kulką silikonową.

Krok 8: Zaszyć ręcznie lub na maszynie miejsca po wypełnianiu kokonu.

Krok 9: Wciągnąć sznurek i zawiązać gniazdko.

Tak prezentuje się gotowy kokon:

20170720_13511620170720_135037

Wiem, że instrukcja nie jest zbyt szczegółowa ale nadal uczę się jak to ładnie opisać w prosty sposób… Mam nadzieję, że niektórym się przyda a jeśli nie to może chociaż spodoba się im uszyte przeze mnie baby nest 🙂

Enia

4 uwagi do wpisu “Baby nest/ Kokon otulacz dla niemowlaka

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s