Kocyk minky z wypełnieniem i poduszka motylek do wózka/ Minky blanket with batting and elephant ears pillow for baby pram

Dzisiaj kolejne szyciowe cudeńka z kategorii wyprawka dla noworodka 🙂 Tym razem kocyk minky i poduszka motylek do wózka dla Maluszka. Uszycie ich z dwóch materiałów sprawia, że wyglądają bardziej efektownie i są dwustronne, dzięki czemu w zależności od potrzeb i upodobań możemy nieco odmienić wygląd wewnątrz gondoli.

Aby uszyć poduszkę motylek potrzebujemy:

  • kawałek bawełny o wymiarach ok. 30×40 cm

  • kawałek minky o wymiarach ok. 30×40 cm

  • kulka silikonowa (nie zapisałam sobie ile zużyłam, ale wydaje mi się, że bylo to około 250 gram)

  • Ja już po zrobieniu zdjęć dodałam do poduszki tasiemkę na smoczek (zrobiona z bawełny + kawałka rzepa)

Krok 1: Obydwa kawałki materiałów składamy na pół i odrysowujemy na nich kształt poduszki. Dla pewności można narysować sobie formę na papierze i po wycięciu odrysowac ją na materiale. Należy pamiętać o zapasie na szwy! Moja poduszka po zszyciu ma wymiary 36x28cm a miejsce na główkę to około 6-7 cm. Po odrysowaniu wycinamy poduszkę.

20170715_20274820170715_205013

Krok 2: Składamy materiał prawa strona do prawej i zszywamy zostawiając miejsce na wywrócenie poduszki (Ja zostawiłam niezszytą część na dole jednego ze skrzydełek). Wywracamy całość na prawą stronę.

Krok 3: Teraz zaczynamy wypełnianie 🙂 Wypełniamy dokładnie jedno skrzydełko aż do miejsca przeznaczonego na główkę (ja narysowałam sobie w tym miejscu kreskę mydełkiem). Po uzyskaniu odpowiedniej twardości przeszywamy poduszkę po linii.

20170715_22345720170715_223741

Krok 4: Wypełniamy miejsce na główkę pamiętając, żeby dać tutaj dużo mniej kulki tak, żeby było lekko wypukłe. Zaszywamy tę część po drugiej linii.

Krok 5: Wypełniamy drugie skrzydełko i zaszywamy niezszyte miejsce ręcznie.

Gotowe! 🙂

20170715_22501420170715_225021

Uszycie poduszki nie jest zbyt skomplikowane a kocyk to jeszcze prostsza sprawa. Jedziemy dalej!

Aby uszyć kocyk o wymiarach ok.75×100 cm potrzebujemy:

  • dwa kawałki materiałów o wymiarach ok. 80×54 cm

  • wypełnienie/ owatę grubą lub cienką (w zależności od pory roku, podczas kórej będziecie używać kocyka) o wymiarach 80×54 cm

Krok 1: Układamy wypełnienie, minky prawą stroną do góry, bawełnę prawą stroną do dołu i spinamy szpilkami. Ja zaokrągliłam rogi przu użyciu metalowej puszki, można też użyć w tym celu małego talerzyka lub miseczki.

Krok 2: Przeszywamy kocyk dookoła zostawiając miejsce na wywrócenie całości.

Krok 3: Wywracamy kocyk na prawą stronę i zaszywamy ręcznie pozostałe miejsce.

Krok 4: Aby kocyk lepiej trzymał kształt przeszyłam go jeszcze po prawej stronie dookoła około 4 cm od brzegu. Poza tym tak mi się bardziej podoba 🙂

cof

Tak oto kocyk i podusia są gotowe. Wiem wiem, na zdjęciach nie były jeszcze zszyte ręcznie i jakość zdjęc też nie jest najlepsza. Problem w tym, że szyjąc te rzeczy jeszcze nie byłam pewna, czy będę prowadziła bloga więc nie przyłożyłam się do „oprawy”. Poza tym po zszyciu na gotowo byłam taka uradowana, że od razu zawiozłam to Przyjaciółce i zapomniałam obfotografować. Tak czy owak, mam nadzieję, że widać co i jak i że chociaż niektórym się podoba.

Jeśli dotrwaliście do końca tego wpisu to gratuluję 🙂

Już niedziela wieczór więc życzę udanego następnego tygodnia!

Enia

2 uwagi do wpisu “Kocyk minky z wypełnieniem i poduszka motylek do wózka/ Minky blanket with batting and elephant ears pillow for baby pram

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s